Giriş

235 Words
"Şu konağın duvarlarına iyi bak Suzan Şahindağ! Bu duvarlar andım olsun ki mezarın olacak. Ailenin ettiklerinin bedelini sen ödeyeceksin!" Gözlerimden akan yaşları sildim, ama durduramıyordum. O an, kalbim yerinden kopacakmış gibi atıyordu. Duvarlara baktım, bu soğuk, taş duvarlar... Sidar'ın sözleri içimi dağladı ama içimde bir Şahindağ vardı; ben boyun eğmezdim. Bana, aileme yapılanları düşündüm, içimdeki öfke büyüdü. Ben bir Şahindağdım. Bana boyun eğdiremezdi! "Sen de bu gözlere iyi bak Sidar Atasoy!" dedim, sesim titremiyordu artık, kararlıydı. "Bir kere öldün, ama yeniden doğmak için bana yalvaracaksın!" .... "Sen bu evin gelini değil gözümde hizmetçisisn. Hiçbir Şahindağ yükselemeyecek bu konakta!" Diyen annesine karşı tek bir kelime bile etmedi Sidar. Gururla başımı havaya kaldırdım. "Evet, hayalinizdeki bir Şahindağı boynu bükük görmek belli ki ama beni göremeyeceksin Hanım Ağa! " Sidar’ın sessizliği beni daha da kamçıladı, ama ona bakmadan annesinin karşısında dimdik durdum. Gururumdan asla ödün vermeyecektim. Hanım Ağa’nın sert bakışları üstümdeydi; gücünü bana göstermek ister gibi her kelimesi bir hançer misali kalbime saplanıyordu. Ama gözlerinde gördüğüm o kibir, içimdeki inadı daha da ateşledi. "Bu konağın kuralları benden sorulur, Suzan!" diye tısladı. "Sen ve ailene burada yer yok, bunu unutma!" İçimden bir fırtına koptu ama dışarıya hiçbir şey yansıtmadım. Soğukkanlı bir gülümsemeyle gözlerinin içine baktım. "Hanım Ağa, istediğin kadar uğraş. Bu konakta boynu bükük bir Şahindağ görmeyeceksin. Ama gün gelecek, sen bile bu duvarlar arasında kendine yer bulamayacaksın." BÖLÜMLER İSTEK YOĞUNLUĞUNA GÖRE GELECEKTİR. EĞER ÇOK TALEP OLURSA ERKEN GELEBİLİR♥️

Great novels start here

Download by scanning the QR code to get countless free stories and daily updated books

Free reading for new users
Scan code to download app
Facebookexpand_more
  • author-avatar
    Writer
  • chap_listContents
  • likeADD